۱۰۱ مطلب توسط «Mahdi sadasar» ثبت شده است

انشا پایه دهم در مورد تضاد مفاهیم برف صفحه ۱۰۷

پایه دهم صفحه۱۰۷ تضاد مفاهیم برف

کارگاه نوشتاری پایه دهم تضاد مفاهیم برف

مقدمه:خداوند برکت و نعمت های بی شماری به ما عطا کرده است، که هر کدام از آن ها فایده ها و زیان هایی را در خود داشته اند مانند: باد و باران و برف.

بعد از گذشت روزهای گرم تابستانی کم کم روزهای سرد زمستانی خود را از لابه لای ابرهای درهم تنیده آسمان نشان می دهد. همان ابرهای سیاه شناور در آسمان که با خود برف های سفید مروارید شکل را می آورند و بر روی زمین فرو می آیند و روی زمین می نشیند همچون فرشی سفید رنگ که در سرتاسر زمین پهن شده است. هوا بسیار سرد است اما دل کودکان گرم گرم است تا با دستان کوچک خود آدم برفی های بزرگ بسازند تا دست ببرد در میان برف های نرم وگلوله های برفی سفت را بسازند و به سمت یکدیگر پرتاب کنند و بازی کنند و بخندند.

برف با خود تمیزی و پاکی می آورد و تمام کثیفی و آلودگی ها را با خود می برد. برف جانی دوباره بعد از خواب موقت زمین به آن می دهد و شروعی دوباره می شود برای سر درآوردن و جوانه زدن برگ ها و گیاهان تازه از  زمین در آمده تا دوباره سبز شود و عطر و بوی بهاری بعد از برف زمستانی همه جا را پر کند. شروع برف پایان خیلی از ماجراها است ،پایان سیاهی ها و باران و سرما. زیرا  با آمدن برف همه جا سفید می شود. بعد از آن آفتاب است و گرمای بعد از تابش طلوع خورشید. طلوع خورشیدی که یادآور می شود زندگی نیز مانند همه ی این تضادها بعد از غروبی، طلوعی دارد و بعد از هر غمی شادی و بعد از هر مرگی، زندگی دوباره ایی است.

 

انشا صفحه ۱۰۷ پایه دهم با ویژگی تضاد مفاهیم برف

انشا با ویژگی های تضاد مفاهیم برف

نظر شما در مورد این انشا چه بود ؟ نظر بزارید

این انشا اختصاصی بوده و کپی برداری در سایت یا کانال تلگرام شما بدون ذکر منبع و ادرس سایت حرام است و پیگرد قانونی دارد

 

منبع

 

۰ نظر

لینک و آدرس سامانه سلامت جسمانی ( سنجش ) پایه اول

 لینک و آدرس سامانه سلامت جسمانی ( سنجش ) پایه اول

http://h3.iehs.ir/tashkhis/home

http://217.218.50.14:1109/tashkhis/home

با کلیک بر روی لینک بالا به راحتی وارد سامانه  سنجش  سلامت و امادگی جسمانی  دانش اموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی بشوید .

۰ نظر

ادرس جدید سناد برای دوره متوسطه اول

با سلام و درود  بی پایان

 

http://m1.sanaad.ir

 

یا از طریق لینک ذیل وارد شوید

 

اینجا کلیک کنید

 

جهت ورود به سامانه دوره ابتدایی روی لینک زیر کلیک کنید

http://schsnd.medu.ir

 
۰ نظر

سامانه جامع مدیریت آموزش و یادگیری فرهنگیان ( ضمن خدمت )ltms.medu.ir

۰ نظر

پاسخ تمامی فعّالیّت ها و پرسش های شیمی (1) (pdf)

ارائه شده توسّط گروه های آموزشی خراسان جنوبی و فارس

فصل یکم ـ دانلود ـ 907Kb

فصل دوّم ـ دانلود ـ 791Kb

فصل سوّم ـ دانلود  ـ 752Kb

 

 

 

وبگاه محتوا و مطالب آموزشی دورۀ دوّم متوسّطۀ جدید

۰ نظر

تحقیق کنید برای نگهداری یاخته های بنیادی بندناف خون به چه دمایی نیازمندیم. این دما چگونه ایجاد و حفظ میشود ؟

تحقیق کنید برای نگهداری یاخته های بنیادی بندناف خون به چه دمایی نیازمندیم. این دما چگونه ایجاد و حفظ میشود ؟

 

پاسخ فعالیت صفحه 93 فیزیک دهم

بند ناف
چه میزان اطلاعات در مورد سلولهای بنیادین بندناف نوزاد دارید و از فواید درمانی آن برای فرزندتان چه می دانید و نحوه نگهداری و دریافت این سلولها چگونه است؟

 

حتما تا به حال درباره بانک بندناف نوزادان و خدماتی که این مراکز برای ذخیره سازی و نگهداری از نمونه خون بندناف نوزادان به خانواده ها ارائه می کنند مطالبی خوانده اید و اطلاعاتی به دست آورده اید. در این مطلب تصمیم گرفتیم جزئیات بیشتری درباره عملکرد بانک های بندناف نوزادان در اختیار شما قرار دهیم تا شما را با یکی از شیوه های دسترسی به سلول های بنیادی آشنا کنیم. این شیوه به منظور تسهیل روند درمانی در شرایطی است که بیماری خاصی کودک را تهدید می کند. به همین منظور با دکتر مرتضی ضرابی، مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان به گفت و گو نشستیم تا اطلاعات بیشتری درباره عملکرد بانک عمومی و خصوصی خون بندناف به دست آوریم.
از سلول های بنیادی بند ناف چه می دانید؟
موضوع نگهداری و حفظ خون بند ناف از زمانی مطرح شد که فایده استفاده از سلول های بنیادی در درمان بسیاری از بیماری ها در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت. سلول های بنیادی از راه های مختلفی تهیه می شود که یکی از آن ها سلول های بنیادی مغز استخوان است و دیگری خونی است که از بندناف و جفت جنین به دست می آید. تهیه سلول های بنیادین از نمونه خون بند ناف از جمله شیوه های نوینی است که از سال ۱۹۹۸ حدودا ۸ سال پس از تاسیس نخستین بانک های ذخیره نمونه خون بندناف، در جهان رایج شده است. به این ترتیب با نگهداری از خون بندناف نوزادان امکان درمان بسیاری از بیماری ها و خطرات احتمالی که ممکن است سلامت آینده کودک را به خطر بیندازد، افزایش می یابد. بیماری هایی که غالبا در گروه بیماری های خاص با منشا خونی هستند، بیماری هایی مانند تالاسمی، کم خونی های مادرزادی و اختلالات سیستم ایمنی و برخی بیماری های قلبی و کبدی از جمله این بیماری هاست که با کمک سلول های بنیادی قابل درمان هستند. ۵ سال نخست ذخیره بندناف؛ زمان طلایی
نمونه خون بندناف در بانک های ذخیره سازی نمونه های بند خون نوزادان، در دمای ۱۹۶ درجه سانتی گراد و در شرایط فریز شده به مدت نامحدود نگهداری می شود اما استاندارد نگهداری از نمونه های خون بندناف به طور معمول ۲۰ سال است و بهترین زمان برای استفاده بهینه از خون بندناف به منظور درمان بیماری های خاص برای کودک یا بستگانش، ۵ سال اول ذخیره سازی نمونه بندناف کودک است. این سال ها، سال های طلایی استفاده از این نمونه به منظور تهیه سلول های بنیادی و درمان بیماری محسوب می شود. اما با وجود این امکان نگهداری و استفاده از نمونه برای سال های بیشتر از ۵ سال نیز وجود دارد.

نگهداری از بندناف یک نوع بیمه است
نگهداری از خون بندناف و تهیه سلول های بنیادی از آن در حقیقت مانند نوعی بیمه عمل می کند. ما ممکن است ماه ها و سال ها برای آن که خانه یا ماشین مان را بیمه کنیم وجهی پرداخت کنیم تا شاید برای روز مبادایی بتوانیم از آن استفاده کنید. نگهداری از خون بندناف نیز همین حالت را دارد. در حقیقت افرادی که تصمیم می گیرند خون بندناف فرزندشان را در بانک های خصوصی بندناف نگهداری کنند با پرداخت وجهی به نوعی فرزندشان را برای چند سال بیمه می کنند. اگر چه ممکن است فرزندشان هرگز نیازمند استفاده از خون بندناف و سلول های بنیادی نشود، چرا که بیماری پرخطری او را تهدید نکرده است.

بانک عمومی یا خصوصی؟
برای نگهداری و ذخیره نمونه خون بند ناف نوزادان می توان به یکی از بانک های خصوصی یا عمومی ذخیره خون بندناف مراجعه کرد. در بانک های خصوصی خون بندناف برای نگهداری از نمونه خون بندناف هر نوزاد مبلغی از والدین دریافت می شود و این نمونه برای آینده کودک آن ها ذخیره و نگهداری می شود. از سوی دیگر در بانک های عمومی، نمونه خون بندناف نوزاد بدون دریافت هیچ هزینه ای در بانک عمومی ذخیره می شود و برای استفاده همگانی در اختیار افرادی که به سلول های بنیادی احتیاج دارند، سپرده می شود. در عین حال خانواده هایی که بندناف نوزاد خود را به بانک های عمومی سپرده اند در شرایطی که نیاز به سلول های بنیادی داشته باشند در مقایسه با دیگران در اولویت قرار می گیرند.

نمونه چه افرادی پذیرفته می شود؟
بانک های ذخیره نمونه بندناف چه بانک های عمومی و چه خصوصی تنها نمونه هایی را از والدین قبول می کنند که از سلامت مادر و نوزاد اطمینان حاصل کرده باشند. به این معنی که پیش از پذیرش نمونه خون بندناف پرونده پزشکی مادر و بیماری هایی که او در گذشته به آن ها مبتلا بوده مورد بررسی قرار می گیرد و اگر در میان این بیماری ها بیماری هایی مانند هپاتیت یا برخی بیماری های خاص وجود داشته باشد، نمونه خون بندناف کاندید نگهداری در هیچ یک از بانک های ذخیره خون بندناف قرار نمی گیرد.

هزینه نگهداری بندناف چقدر است؟
همان طور که اشاره شد ذخیره نمونه خون بندناف در بانک های عمومی بندناف به صورت رایگان انجام می شود و البته در این شرایط نمونه اهدایی قابل استفاده برای عموم مردم است. اما در بانک های خصوصی بندناف نمونه ای که توسط والدین به این مرکز اهدا می شود با هزینه ای همراه است. در این شرایط پس از بررسی و پذیرفته شدن نمونه، والدین مبلغی در حدود یک میلیون و 100 هزار تومان پرداخت می کنند و پس از آن سالانه مبلغ ۱۰۰ هزار تومان نیز برای تمدید مدت زمان نگهداری به بانک خصوصی بندناف پرداخت می کنند تا نمونه خون بندناف نوزاد آن ها در این مرکز نگهداری شود.

 

برترین ها

 

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نگهداری یاخته های بنیادی بند ناف , اطلاعات در مورد سلول ها , دمای سلول های بنیادی , در مرود سلول , مرتضی ظرابی

گردآوری توسط بخش بارداری ، زایمان، علائم بارداری، علائم زایمان سایت آکاایران
۴ نظر

فایل باز گزارش کار آزمایش قالب داخلی و خارجی (رایگان)

 

 

 

۰ نظر

گزارش کار آزمایش قالب داخلی و خارجی (رایگان)

رایگان

 

 

دانلود پاسخ وجواب تشریحی سوالات،پرسش ها، خودرابیازماییدکتاب آزمایشگاه علوم دهم

 

دانلود رایگان

 

 

 

 

 

 

 

توضیحات

دانلود پاسخ وجواب تشریحی سوالات،پرسش ها، خودرابیازماییدکتاب آزمایشگاه علوم دهم

پاسخ تشریحی پرسش های آزمایشگاه علوم دهم دبیرستان رشته های تجربی و ریاضی شامل تمامی سوالات متن آزمایش و پرسش های پایانی هر آزمایش که با کادر قرمز رنگ در کتاب درسی آزمایشگاه علوم مشخص شده است را با مشخصات  زیر دانلود نمایید.

فهرست مطالب فایل جواب آزمایشگاه علوم دهم فصل دوم

 • جواب آزمایش صفحه 26  آزمایشگاه علوم دهم-  جهت یابی با استفاده از ساعت عقربه دار
 • جواب آزمایش صفحه 27 آزمایشگاه علوم دهم- بخش قابل رؤیت ماه
 • جواب آزمایش صفحه 28 آزمایشگاه علوم دهم –هلال های متفاوت از ماه
 • جواب آزمایش صفحه 29 آزمایشگاه علوم دهم-فوران آب های زیرزمینی
 • جواب آزمایش صفحه 30 آزمایشگاه علوم دهم- رطوبت هوای دمی و بازدمی
 • جواب آزمایش صفحه 31 آزمایشگاه علوم دهم- کربن دی اکسید در هوای بازدمی
 • جواب آزمایش صفحه 32 آزمایشگاه علوم دهم- غذاهای پشتیبان رشد بدن
 • جواب آزمایش صفحه 33 آزمایشگاه علوم دهم- گویچه های انتقال دهندۀ گازهای تنفسی
 • جواب آزمایش صفحه 34 آزمایشگاه علوم دهم- تعیین گروه های خونی
 • جواب آزمایش صفحه 35 آزمایشگاه علوم دهم- جوشاندن آب، بدون گرما
 • جواب آزمایش صفحه 36 آزمایشگاه علوم دهم- حرکت آب با گرمای دست
 • جواب آزمایش صفحه 37 آزمایشگاه علوم دهم- بازی دما با انحلال پذیری
 • جواب آزمایش صفحه 38 آزمایشگاه علوم دهم- مسیرهای رنگی
 • جواب آزمایش صفحه 39 آزمایشگاه علوم دهم- محلول نمکی حساس
 • جواب آزمایش صفحه 40 آزمایشگاه علوم دهم- محلول های رنگی
 • جواب آزمایش صفحه 41 آزمایشگاه علوم دهم- رسوب شناور
 • جواب آزمایش صفحه 42 آزمایشگاه علوم دهم-  زغفران اصل یا زرد تقلبی
 • جواب آزمایش صفحه 43 آزمایشگاه علوم دهم- مولکولها دست در دست هم
 • جواب آزمایش صفحه 44 آزمایشگاه علوم دهم- پرده ای از آب
 • جواب آزمایش صفحه 45 آزمایشگاه علوم دهم- اقیانوسی از هوا
 • جواب آزمایش صفحه 46 آزمایشگاه علوم دهم- نی غواص
 • جواب آزمایش صفحه 47 آزمایشگاه علوم دهم- شناوری
 • جواب آزمایش صفحه 48 آزمایشگاه علوم دهم- پرسرعت اما کم فشار
 • جواب آزمایش صفحه 49 آزمایشگاه علوم دهم- انرژی به انرژی
 • جواب آزمایش صفحه 50 آزمایشگاه علوم دهم- انتقال انرژی
 • جواب آزمایش صفحه 51 آزمایشگاه علوم دهم- جابه جایی گرما
 • جواب آزمایش صفحه 52 آزمایشگاه علوم دهم- از گرما تا حرکت
 • جواب آزمایش صفحه 53 آزمایشگاه علوم دهم- قایق بخار 

 

توجه مهم: در تاریخ 95/08/16 جواب آزمایشهای باقیمانده از فصل 2 به فایل اضافه شده است. کاربرانی که قبلا این فایل را خریداری کردند  نیازی به خرید دوباره نیست اگردر قسمت منوی کاربری خودشان هنوز لینک دانلود فایل فعال است که می توانند دوباره فایل جدید را دانلود نمایند و کاربرانی که لینک دانلود در منوی کاربری آنها منقضی شده است. تنها کافیست در همین صفحه در بخش نظرات تقاضای لینک دانلود جدید نمایند تا لینک جدید برای آنها ارسال گردد.کاربران جدید هم با خرید فایل تمامی جواب آزمایش ها دانلود خواهند نمود.

بدین ترتیب پاسخ تمامی آزمایش های فصل 2 ، با عنوان آزمایش های مربی به صورت کاملا تشریحی آماده شد.

 پاسخ تشریحی سوالات،پرسش ها، خودرابیازمایید و فکر کنیدهای آزمایشگاه علوم دهم دبیرستان

دانلود جواب فصل3 دانلود جواب فصل4

 

مشخصات جواب تشریحی پرسش ها و سوالات آزمایشگاه علوم دهم فصل دوم

فرمت فایل:PDF

حجم فایل فشرده:9.08 مگابایت

زبان نوشتاری:فارسی 

جواب: شامل سوالات متن آزمایش و پایان آزمایش به صورت کاملا تشریحی توسط مدیر سایت

رشته:تجربی و ریاضی

رمز فایل فشرده:www.jamshimi.ir

نحوه دریافت :دانلود فوری وآنی فایل بعد از پرداخت

 

منبع:http://jamshimi.ir

۰ نظر

توضیح و تعریف یای نکره به طور کامل

اسم نکره یا ناشناخته اسمی است که در نزد مخاطب مبهم و نا معین باشد مانند: زنانی، روزی، مردانی و یک روزی.

از نشانه های نکره می توان به "ی" و "یک" و صفات مبهمی از قبیل: چند، فلان، هر، چنین و چنان اشاره کرد، مثال: چه مردی، هیچ زنی، فلان فیلم، یک روزگاری، هر شبی و.....

 

 

 

 

نکته:

"ی" بر معانی دیگری غیر از نکره هم دلالت می کند:

الف) نشانه معرفه است و آن زمانی است که پس از جمله وصفی یا مضاف الیهی بیاید مانند: " مردی که دیروز به اینجا آمد مهربان بود". دلیل آن این است که این "ی" گاهی با "این" و "آن" که از نشانه های معرفه هستند جمع می شود؛ مثل: " آن روزی که او را دیدم سر از پا نمی شناختم" بهتر است که این "ی" را موصول بگیریم نه نکره.

ب) نفی جنس و آن زمانی است که با کلمه های منفی بیاید، مانند: "فایده ای ندارد" یعنی " هیچ فایده ای ندارد" و "بی سببی" در قدیم به معنی " بی هیچ سببی".

پ) تاکید و آن در صورتی است که با نشانه های دیگر نکره همراه باشد، مانند: زودی آمد.

ت) کاهش و تقلیل، مانند: امروز پولی به من بده یعنی "پول کمی"

ث) در قدیم به معنی نوع هم بوده است.

 

ی نکره وابسته ی پسینی است که به هسته چسبیده و آن را مبهم و نامعلوم می کند

 

کتابی

انسانی

بدکاری

 

بببین وقتی به یه اسم (ی) بچشبه و معنیش رو مجهول بکنه بهش میگیم یای نکره مثل :

 دختر = دختری (تو نمیدونی کدوم دختر رو دارم میگم ، معنیش مجهوله )

 

 یا مثلا میگی درختی دیدم

 

 امیدوارم متوجه شده باشی:)

 

۰ نظر

A commercial رایتینگ یک اگهی بازرگانی (اینترچنج 3 صفحه 82 )

A commercial

 

Are you looking for a fast and comfortable car that is also cheap?
Buy a Honda, Honda is the most popular name among
the cars becouse of its
commitment to excellence and safety, and Honda is
famous for its good designe.
Honda's global brand slogan is "The power of dreams"
With a multi-warranty, buy soon .

 

معنی

آیا شما به دنبال یک ماشین سریع و راحت هستید که ارزان نیز باشد؟ هوندا بخرید. هوندا به عنوان محبوب ترین نام در میان اتومبیل ها به دلیل تعهد خود به برتر بودن و ایمنی، و هوندا به خاطر طراحی مناسب خود، شناخته شده است. شعار جهانی برند هوندا "قدرت رویاها" است
  با چند ضمانتنامه، به زودی خرید کنید.

 

 

 

 

ارسالی از کاریر : Mahdi Nestani

 

۰ نظر